چاپ        ارسال به دوست

میرزایی خبر داد

30 هزار دانشجوی وزارت علوم وام عتبات می‌گیرند/ خود را مکمل بسیج دانشجویی می‌دانیم

سرپرست معاونت فرهنگی وزارت علوم از پرداخت وام عتبات به ۳۰ هزار دانشجو تابع وزارت علوم توسط صندوق رفاه دانشجویان برای پیاده روی اربعین خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حسین میرزایی، سرپرست معاونت فرهنگی وزارت علوم در نشست خبری امروز در مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان برگزار شد از پرداخت وام عتبات به ۳۰ هزار دانشجو تابع وزارت علوم توسط صندوق رفاه دانشجویان برای پیاده روی اربعین خبر داد و گفت: جزئیات ثبت نام و پرداخت آن به زودی اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: فرهنگ دینی و انقلابی در دانشگاه‌ها محجور نیست و نسبت به قبل نیز تقویت پیدا کرده ساماندهی ستاد مرکزی راهیان نور علم الهدی، ستاد اربعین و برگزاری کنگره شهدای دانشجو در همین دوره اتفاق افتاده و باید هر روز در این حوزه به کیفیت توجه کنیم و بتوانیم این مسائل را کیفی‌تر در دانشگاه‌ها پیش ببریم نگاه ما نگاه راهبردی است و باید این نگاه تقویت شود.

میرزائی افزود: نگاه ما در مجموعه وزارت علوم به سفر پیاده روی اربعین نگاه تسهیل گری است این زیارت، زیارت مردمی است و ما موظف هستیم تسهیلاتی را برای روان‌تر و آسان‌تر انجام شدن این سفر ارائه دهیم.

وی در خصوص فضای فرهنگی دانشگاه‌ها و برگزاری اردوهای مختلط گفت: دانشگاه باید خودش را اصلاح کند و همچنین باید نگاه بیرون را به دانشگاه اصلاح کنیم ما با برگزاری اردوهای مختلط مخالفیم و اگر برگزار شود با آن برخورد می‌کنیم و دانشگاه‌ها نیز موظفند که با این موارد برخورد کنند من معتقدم که دانشگاه باید امورش را در داخلش حل کند و نباید به بیرون کشیده شود.
 

 میرزائی خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه سقا یک کار جهادی از سوی دانشجویان بسیجی است که صورت گرفته است، ما همواره در این سالها در کنار بسیج دانشجویی بودیم و حمایت های لازم را از این نهاد انقلابی داشتیم و خودمان را مکمل بسیج دانشجویی می دانیم.


١٩:٢٣ - 1396/07/18    /    شماره : ١٥٠٤٠    /    تعداد نمایش : ٣٠٣خروج