چاپ        ارسال به دوست

روسیه، نشست ضدایرانی ورشو را «ساده‌انگارانه توصیف کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد سه شنبه شب در سخنانی  برگزاری نشستی در روزهای آینده با همکاری لهستان و آمریکا را به دلیل تمرکز صرف بر «ایران» ناکارآمد توصیف کرد.

 به گزارش «خبرگزاری فرانسه» «واسیلی نبنزیا» سفیر روسیه در سازمان ملل متحد طی سخنرانی در شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید کرد که نشست ورشو به خاطر تمرکز صرف بر یک کشور و شکست در رفع تنش بین اسرائیل – فلسطین، در افزایش امنیت منطقه موفق نخواهد شد .

واسیلی نبنزیا گفت :«تلاش برای ایجاد نوعی ائتلاف‌ نظامی در منطقه از طریق برگزاری چنین همایش‌هایی و تمرکز بر رویکردهای ساده‌انگارانه و یکجانبه‌نگری که به طور واضح به ایران ارتباط دارند، نتایج معکوس به بار می‌آورند.»

 مقام ارشد روسیه که کشورش دعوت برای شرکت در این نشست را رد کرده، افزود: «چنین اقداماتی چشم‌اندازها برای یافتن یک معماری امنیتی واقعی برای منطقه را از بین می‌برد.»

 واسیلی نبنزیا در این سخنرانی اظهار داشت: «چرا ایران به عنوان یکی از مهمترین و بزرگترین کشورهای منطقه به این نشست دعوت نشده است؟»

این در حالی است که «جاناتان کوهن»، نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل متحد نیز در جلسه روز سه‌شنبه شورای امنیت از ادعاهای قبلی دولت کشورش درباره تمرکز ضدایرانی نشست لهستان عقب‌نشینی کرد.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: «در حالی که نگرانی‌های خود را درباره برجام به صراحت ابراز کرده‌ایم، به تصمیم سایر کشورها برای حمایت از آن احترام می‌گذاریم. ضمن آنکه [این نشست] محفلی برای بدنام کردن ایران یا حمله به آن کشور نیست. آقای رئیس‌، در واقع، وزیر امور خارجه آمریکا راهبردی آشکار برای رسیدن به توافق جامع جدید با ایران اعلام کرده است.»

گفتنی است که برگزاری این نشست با واکنش سرد کشورهای اروپایی مواجه شده است.

انتهای پیام/


٠٨:٠٦ - 1397/11/03    /    شماره : ١٩٦٦٣    /    تعداد نمایش : ٦٠خروج